Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2024

Gösterim: 789270

Yerleşkeler

Merkez Yerleşke

 

-Rektörlük

-Denizcilik Fakültesi

 

Dünya standartlarında denizcilik eğitimi ile seçkin mezunlar veren, yapılan akademik ve mesleki çalışmalar ile çığır açan bir eğitim kurumu olmak. Misyonumuz, Bölgenin ve ülkenin ihtiyaç duyduğu yetkin sektörel elemanlar yetiştirmek. Denizcilik eğitiminde kalite ve verimliliği bir arada tutmak. Uluslararası düzeyde rekabetçi olabilmek. İş gören olmanın yanında sektörde işveren olabilecek bireyler yetiştirmek.

 

Bölümler

 

-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Fakülte İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslar arası İlişkiler ve Ekonometri olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerden İktisat, İşletme, Maliye, Uluslar arası İlişkiler bölümlerinde normal öğretim ve ikinci öğretim yapılırken Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Ekonometri bölümünde normal öğretim yapılmaktadır. Lisans eğitimi, zorunlu ingilizce hazırlık eğitimi dahil beş yıldır. Fakültemizin bütün bölümlerinde kredili sistemle eğitim yapılmaktadır.

Bölümler

 

-İletişim Fakültesi

 

-İslami İlimler Fakültesi

 

-İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Bölümler

 

-Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 

Bölümler

 

-Ömer Seyfettin Uygulamalı Bililmler Fakültesi

Türkiye’nin en genç devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemizin yeni kurulan bir fakültesi olan Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, çağdaş yaşamın en gözde bilim dallarında gençlere eğitim vermeye hazır bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Bünyemizde aktif bir şekilde öğrenci almaya başlayan Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünün yanında, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme, Bankacılık ve Finans, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümleri gibi güncel yaşamın kritik alanlarında eğitim vermeye hazırlanmaktayız. Siz değerli adayları giderek genişleyen bu ailenin bir parçası olmaya ve geleceğe birlikte yön vermeye davet ediyoruz.

Bölümler

 

-Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bilimsel yaklaşımlar doğrultusunda birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmede; eğitim, uygulama, araştırma ve yönetim rollerini etkin şekilde kullanabilen meslek üyeleri ve eğitimcileri yetiştirmektir.
Eğitim, yönetim, araştırma ve uygulama felsefesiyle, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmaktır.

Bölümler

-Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bölümler

-Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

 

-Spor Bilimleri Fakültesi

 

-Tıp Fakültesi

Bölümler

 

Sağlık Bilimleri Yerleşkesi

 

 

Bilimsel yaklaşımlar doğrultusunda birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmede; eğitim, uygulama, araştırma ve yönetim rollerini etkin şekilde kullanabilen meslek üyeleri ve eğitimcileri yetiştirmektir.
Eğitim, yönetim, araştırma ve uygulama felsefesiyle, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmaktır.

 

Bandırma & Denizcilik Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi

Yüksekokulumuz çağdaş bilgi ve beceri ile donanmış, kültürel birikimi ve iletişim becerisine sahip, araştırma ve problem çözme yeteneği gelişmiş, çevresine liderlik edebilecek yapıda, atatürk ilke ve inkilaplarını özümsemiş, vatansever bireyler yetiştiren, nitelikli eğitim vermeyi, araştırma ve topluma hizmet sorumluluğunu evrensel standartlarda yürütmeyi, bilgi üretmeyi, uygulama ve yaymayı ilke edinmiştir.

Sektörel gelişime uygun nitelikli eleman eğitimi gerçekleştiren ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayarak bilgi üreten, sürekli gelişen, yetiştirdiği insan ve ürettiği bilgi ile örnek olabilecek yüksekokul olmaktır.

-Bandırma Meslek Yüksekokulu

Bölümler

 

-Denizcilik Meslek Yüksekokulu

Bölümler

 

Gönen Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi

Bölümler

 

 

Manyas Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi 

İlçemiz ve bölgemizin bilgi, beceri ve refahına katkı sağlayacak çalışmaları gerçekleştirerek, milli ve evrensel değerlerle donatılmış katılımcı ve paylaşımcı bir kurum kültürü oluşturarak, çalışanları ve öğrencileri ile birlikte tüm çevrenin gururu olmayı hak eden bir eğitim kurumu olmaktır.

Atatürk ilkeleri ışığında, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin vazgeçilmez kurumlarına sahip çıkacak, teorik ve uygulamalı olarak mesleki bilgi ve beceri ile donatılmış iş yaşamında sorumluluk alabilen, kendine güvenen, üretken, yenilikçi, girişken ve gelişmelere açık meslek elemanları ve teknikerler yetiştirmektir.

Bölümler

 

 

Erdek Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi

 

 

Okulumuz Yerel Yönetimler ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programları öğrencilerinin iş dünyasında donanımlı / prezentabl sektöründe hak edecekleri yerleri rahatlıkla alabilecekleri mesleki bilgi ve donanımla mezun olmalarını onların hem mesleki hayatta başarılı hem gerçek hayatta iyi /erdemli birer insan olmalarını amaçlamaktadır.

Her biri alanında önemli bilgi görgü ve tecrübelere sahip öğretim elemanı kadromuzla bu amacımızı gerçekleştirebilmemiz zor olmamaktadır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Yerel Yönetimler Programlarımız Türkiye'de eğitim kalitesi olarak ilk sıralarda bulunmaktadır.

Bölümler

 

 

Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu

 

Bölümler

 

Edincik Denizcilik Yerleşkesi